2019-04-16

Kongres Różnorodności przedmiotem warsztatów ze studentami LOB

Podczas XV edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu Kongres Różnorodności był przedmiotem warsztatów w ramach  II zjazdu Ambasadorów CSR.

Przez dwa dni studenci mieli okazję uczestniczyć w inspirujących warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Henkla oraz zaproszonych gości. Drugi dzień zjazdu rozpoczęła prezentacja Doroty Strosznajder na temat zarządzania różnorodnością w Henkel Polska. Towarzyszyła jej Kinga Sowik z BETTER., która opowiedziała o wspólnej inicjatywie obu organizacji – Kongresie Różnorodności.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda organizacja takiego wydarzenia „od kuchni”, a następnie sami wcielili się w rolę managerów i zaproponowali pomysły na realizację VI edycji Kongresu.

Podczas tegorocznej XV edycji LOB studenci  mogli rozwijać swoje kompetencje w czterech głównych ścieżkach edukacyjnych, poruszających różne aspekty społecznej odpowiedzialności biznesu w organizacjach: kultura organizacyjna a CSR, komunikacja CSR, zarządzanie a CSR oraz zrównoważony rozwój. Opiekunami merytorycznymi poszczególnych ścieżek edukacyjnych są firmy z różnych branż, dzięki czemu studenci mogą zaznajomić się z różnorodnymi praktykami i wyzwaniami, z którymi mierzą się organizacje w swojej codziennej działalności. Firma Henkel została opiekunem merytorycznym ścieżki komunikacja a CSR.